اخبار سئو و دیجیتال مارکتینگ

سوال و جواب های وبمستران از جان مولر

من جان مولر هستم . وب مستر گوگل در کشور سویس و یکی از کارهایی که میکنیم اینکه از وب مسترها میخوایم که به ما ملحق شوند و سوالاشون رو بپرسند.


سوال اول :
وب سایتی وجود دارد که کاربران می توانند به اشعاری را که توسط کاربران دیگر در سایت گذاشته شده و ریت گرفته است ، تجاوز کنند و کپی کنند. ما دیگر قادر به پشتیبانی از ساخت کار خلاق برای جمع آوری و دسته بندی ریت ها به صورت درست نیستیم ، بنابراین شما چه پیشنهادی دارید با توجه به اینکه ما کاربران را بر اساس این شعرها را رتبه بندی نمی کنیم و ما دوست داریم این افراد در serp نمایش دهند؟


جواب :
از نظر فنی شما نیاز به استفاده از نوع نشانگر schema هستید که با موضوع اصلی صفحه مطابقت داشته باشد و اگر این یک شعر است که این فقط با کارهای خلاقانه کار می کند ، پس باید بر اساس review باشد و ممکن است در نتایج جستجو نشان داده نشود بنابراین فکر نمی کنم راهی وجود داشته باشد که بتوانید بگویید این شعر به طور ناگهانی محصول سایت است و ما به مردم خواهش می کنیم که آن را review کنند. بنابراین من نمی دانم آیا یک راه حل واقعی برای تهیه آنهایی که در جستجو موجود هستند وجود دارد یا خیر.


جواب : اکی به نظر نمیاد که ویژگی برای ایجاد حس وجود داشته باشد.من فکر میکنم نزدیک ترین راه رسانه هست اما آن هم کشش های خودش را دارد اما اکی سوال بعدی اینکه
–سایتی که برای کلمه x سرچ میشود ولی دامنه ان در کلمات متشابه x در گوگل رنک دارد و این نتایج در صفحات اول ، دوم و سوم نمایش داده میشود
من معتقدم که این اتفاق در صفحه اول اتفاق میافتدکه لینک نتایج میانی را نشان میدهد .
بنابراین چه چیزی باعث این میشود که دامنه از نتایج گوگل حذف شود ؟
جواب :
این اتفاق وقتی رخ میدهد که اساسا ما چندین نتیجه داریم که یک preview و همان snippet را نمایش میدهد. بنابراین چیزی وجود دارد که به کاربران نتیجه دقیق را نشان نمیدهد . دفعات مختلف برای صفحات مختلف وجود دارد پس ما یک صفحه را انتخاب میکنیم و اون یک صفحه را نمایش میدهیم و با صفحات حذف شده میتوانید مثل بقیه رفتار کنید.
بنابرین اگر یک وب سایت فقط وقتی کلیک میشود قابل رویت است معمولا نشانه ی این است که ما همان محتوا را در جای دیگری پیدا کرده ایم.و ما در حال حاضر فقط به این ورژن محتوا لینک داده ایم نسبت به ورژن این وب سایت.

سوال بعدی :
وب سایتی وجود دارد که url های زیادی دارد بهتره بگم میلیون ها url که روزانه توسط گوگل crawl میشود . شاید 10 درصد آن ها وضعیت 410 دارند .
گفته شده که وب سایت در طول شبانه روز تصمیم دارد 20 میلیون url رو برداره ، به خاطر اینکه هیچ ارزشی به کاربر نمیدهد. و بعضی از ان ها را گوگل crawl میکند و ممکن است بعضی از آن ها ایندکس هم شده باشد اما الان آن 20 میلیون url برداشته شده است و بیشتر ان ها 410 شده اند و گوگل شروع کرده url ها را کرال کردن به طور روزانه و به نظر میرسد که الان درصد بیشتر ان ها ارور 410 دارد به جای اینکه 10 درصد یا 7 درصد باشد.
چه سیگنالی را میتواند به ربات های گوگل فرستاده باشد که کیفیت url های موجود رو بررسی کند ؟


پاسخ :
اساسا اینissue نیست برای ما وقتی که داره رنک میگیره و ما نمیتوانیم چیزی را تغییر دهیم و این علامت بدی نیست و علامت خوبی هم نیست ، این ضروری است که شما فقط url ای کمتری با توجه به کرال شدن در بازه زمانی کوتاه دارید و ما هنوز سعی دارم آن url ها را کرال کنیم حتی اگر اونا 404 باشند یا 410.
و الان ما باید بیشتر برای کرال کردن url های موجود تلاش کنیم.پس هیچی شرایط رو عوض نمیکنه ولی نتیجه منفی هم نخواهد گذاشت.
جواب :
پس ربات های گوگل با وجود دیدن وضعیت 410 زیاد در سایت اثر منفی نخواهد گذاشت.
جواب :
بله امکان دارد یک وب سایت ارور های 410 و 404 زیادی داسته باشد که آن url ها موجود نباشند و این اثر منفی ندارد باید تمرکز به url های موجود برای کرال شدن داشت.

لینک کوتاه مطلب: shrtco.de ulvis.net clck.ru v.ht v.gd is.gd plink.ir

دانیال طاهری فر

دانیال طاهری فر هستم، ساکن استان خوزستان ، متولد 1369.علاقه مند به تکنولوژی ، طراحی و وبگردی. اینجا هستم تا مطالب مرتبط با علایقم را با شما به اشتراک بگذارم و تجریبات تخصصی خودم را در این زمینه به شما بیاموزم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا